IZVEŠTAJ TAKMIČARSKE KOMISIJE 2012-2013

U protekloj takmičarskoj sezoni ukupno je organizovano 6 izložbi i to u organizaciji društva „Gaj“ iz Niša (55. Državni šampionat) , „Bagdala“ iz Kruševca “Dubočica“ iz Leskovca, „U.Z.O.S.Ž. Sremska Mitrovica“ iz Sremska Mitrovice ,“U.O.S.Ž. Subotica“ Subotice i „Klub za zaštitu i odgoj ptica Sombor“ iz Sombora, a pored ovih organizovane su i 4 takmičenja kanarinaca pesme i to u organizaciji udruženja „Bagdala“ iz Kruševca, „Srpski pevač“ iz Šapca, „Brica“ iz Velikog Gradišta kao i „Slavuj“ iz Beograda!

 

Ukupno na raznim tamičenjima – izložbama učestvovalo je 20 udruženja, oko 150 odgajivača sa preko 2500 eksponata !Po dokumentaciji ( ocenskim listama !) dostupnim takmičarskoj komisiji, najuspešniji izlagači u takmičarskoj sezoni 2012-2013 po takmičarskim sekcijama su :

 

Ukupno na raznim tamičenjima – izložbama učestvovalo je 19 udruženja, odnosno 133 odgajivača sa blizu 2500 eksponata.
Po dokumentaciji (ocenskim listama) dostupnim takmičarskoj komisiji, najuspešniji izlagači u takmičarskoj sezoni 2011-2012 po takmičarskim sekcijama su :

 

SEKCIJA „S“ (kanarinci Srpski pevač slavijar)
SEKCIJA „B“ (kanarinci pesme malino)
SEKCIJA „D“ (kanarinci boje) Jovanović Aleksandar (Gaj-Niš) 662 boda
SEKCIJA „E“ (kanarinci stasa) Marinković Dragi (Gaj-Niš) 416 boda
SEKCIJA „H“ (hibridi) Rastislav Turčan ( Gaj-Pačka Palanka) 112 boda
SEKCIJA „G-1“ (fauna evrope) Milan Đorđević (Gaj-Niš) 212 boda
SEKCIJA „F-1“ (domest. egz. ptice) Tomek Robert (Sekciaj- Pticara Subotica) 321 boda
SEKCIJA „F-2“ (egzotične ptice) Milan Paunović ( Slavuj-Beograd) 316 boda
SEKCIJA „O“ (egzotičnih goluova ) Kovač Igor (Sekciaj- Pticara Subotica) 60 boda
SEKCIJA „P“ (egzotične prepelice) Granjak Gabor (Sekciaj- Pticara Subotica ) 99 boda
SEKCIJA „J“ (agapornisi) Milan Mijić ( Sombor) 205 boda
SEKCIJA „K“ ( australijski papagaji ) Deak Laslo (Sekciaj- Pticara Subotica ) 307 boda
SEKCIJA „L“ ( azijski- afrički papagaji) Brkin Robert (Tigrica-Apatin) 79 boda
SEKCIJA „M“ (američki papagaji ) Slobodan Ivić ( Tigrica-Velika Plana) 190 boda
SEKCIJA „N“ (Veliki papagaji) Požar Gelert (Sekciaj- Pticara Subotica ) 85 boda

 

Nažalost u pojedinim takmičarskim grupama nije bilo takmičara ili pak nisu ispunjeni uslovi koje takmičarski pravilnik predviđa odnosno nije poslata dokumentacija!

 

Pobednicima čestitamo na osvojenom plasmanu posebno za sekciju „G-1“ za koju prvi put dodeljujemo ovu prestižnu nagradu „Prvaka Srbije“!

 

Takmičarska komisija:
– Tomek Robert
– Vladimir Oparnica
– Tumbas Pajo